Menu
  Strona Główna
  Ogłoszenia i Aktualności
  Nowości Wydawnicze
  Nasza Galeria
O Bibliotece
  Historia
  Zbiory
  Usługi
  Struktura MBP
  Regulaminy
Inne
  Katalog
  Zbiory elektroniczne
  Kontakt
  Polecamy Strony
  Archiwum
  Mediateka

Bibliografia Pomorza Gdańskiego i Œrodkowego

FB Malborku
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej UM w Malborku


liczba odwiedzin:

Drodzy Czytelnicy

IZA SKIBICKA Z DOMU CHOJNACKA GOŚCIEM MEDIATEKI 7 MAJA GODZINA 17.OO
Żuławy piękne i tajemnicze, pewien duch i zupa z pokrzyw zagoszczą w Mediatece.

Maj jest miesiącem szczególnym dla bibliotek i bibliotekarzy. W tym pięknym miesiącu już po raz XII Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłasza dni 8 – 15 maja TYGODNIEM BIBLIOTEK. Tegoroczne hasło TYGODNIA BIBKLIOTEK brzmi „Wybieram bibliotekę”. Miejska Biblioteka Publiczna zachęca Państwa do dokonania tegoż wyboru i przybycia na spotkanie autorskie z IZA CHOJNACKĄ-SKIBICKĄ, które to rozpocznie tegoroczny Tydzień Bibliotek. Spotkanie odbędzie się w Mediatece 7 maja, starujemy o godzinie 17.oo.
Spotkanie autorskie będzie literacką przygodą z duchami, Kleciem na Żuławach i gotowaniem z pokrzyw.IZA SKIBICKA z domu CHOJNACKA - nie chce podać roku urodzenia, ale przyznaje, że jako pięcioletnie dziecko pamięta ogłoszenie stanu wojennego w Polsce. Od zawsze robi wszystko na przekór. Żona męża Łukasza, matka czternastoletniej Laury i czteroletniego Konrada. W 2009 roku wraz z rodziną kupiła stary dom na wsi w powiecie malborskim. Pokochała Żuławy i grzebanie po łokcie w ziemi. Członek Stowarzyszenia „Alternatywni”, Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”, a od niedawna Malborskiego Stowarzyszenia „Oś”, felietonistka. W 2000 roku wyjechała do Kosowa, skąd uciekła kilka lat później z córką. Swoje przeżycia w powojennej byłej Jugosławii opisała w książce „Miłość na gruzach Kosowa”.

„ZUPA Z POKRZYW, DUCH I TAJEMNICA” – to najnowsza powieść autorki, w której łączy swoją miłość do Żuław z ….duchami….
…Zosia od dawna marzyła o domu z duszą i duchami. Kiedy udało jej się przekonać męża i wspólnie kupili stary dom na wsi nie przypuszczała, że będzie już w nim ”dziki” lokator… Usiłując pomóc gościowi z zaświatów Zosia coraz bardziej zagłębia się w historię swojego domu i wsi. Czego dowie się, czy da radę rozwiązać tajemnicę sprzed kilkudziesięciu lat i jak robi się zupę z pokrzyw?....

    

 
 

Serwis Internetowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku - 2007