Menu
  Strona Główna
  Ogłoszenia i Aktualności
  Nowości Wydawnicze
  Nasza Galeria
O Bibliotece
  Historia
  Zbiory
  Usługi
  Struktura MBP
  Regulaminy
Inne
  Katalog
  Zbiory elektroniczne
  Kontakt
  Polecamy Strony
  Archiwum
  Mediateka

Bibliografia Pomorza Gdańskiego i Œrodkowego

FB Malborku
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej UM w Malborku


liczba odwiedzin:

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE

Marek Stokowski - pisarz, poeta, autor humoresek poetyckich, książek popularnonaukowych i edukacyjnych poświęconych zakonowi krzyżackiemu i jego zamkom. Wieloletni pracownik Muzeum Zamkowego w Malborku. Postać legendarna Młodzieżowego Koła Przyjaciół Zamku, który pasją historyczną zaraził wiele pokoleń młodych ludzi. Najmłodsi uczą się historii Malborka z „Legend i opowieści zamku Malbork” autorstwa Marka Stokowskiego.


W roku 2004 wydano jego powieść historyczną „Błazen”, rok później pojawiła się powieść współczesna Samo-loty, następnie czytelnicy otrzymali „Stroiciela lasu”, powieść nominowaną do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za rok 2010. 15 września 2014 premierę miało „Kino krótkich filmów” , powieść przyjęta z entuzjazmem przez czytelników i słuchaczy radiowej Trójki, która objęła patronat medialny książki.


Samo-loty, Stroiciel lasu i Kino krótkich filmów przedstawione zostały w odcinkach słuchaczom Programu Trzeciego Polskiego Radia przez członków MUMIO.
W studiu nagraniowym Trójki Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński przygotowali 25 odcinków „Kina krótkich filmów” i Marka Stokowskiego. Muzykę skomponował i zagrał nowy członek Mumio - Tomasz Drozdek, a autorką adaptacji i reżyserką całości jest Baszka Marcinik z Programu 3.


Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny


    

 
 

Serwis Internetowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku - 2007