Menu
  Strona Główna
  Ogłoszenia i Aktualności
  Nowości Wydawnicze
  Nasza Galeria
O Bibliotece
  Historia
  Zbiory
  Usługi
  Struktura MBP
  Regulaminy
Inne
  Katalog
  Zbiory elektroniczne
  Kontakt
  Polecamy Strony
  Archiwum
  Mediateka

Bibliografia Pomorza Gdańskiego i Œrodkowego

FB Malborku
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej UM w Malborku


liczba odwiedzin:

Zbiory

Ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w roku 2013 skorzystało 4480 czytelników zarejestrowanych w dwóch wypożyczalniach (Fili dla Dorosłych - 3700 czytelników, Filii dla Dzieci i Młodzieży - 780 czytelników) oraz 4983 osób, które odwiedziło Czytelnię Popularnonaukową.

Wypożyczono ogółem 103 000 woluminów książek, 12 280 tytułów czasopism, 625 woluminów "książki mówionej".
Ponieważ niemal połowę czytelników korzystających z naszych filii stanowią studenci oraz młodzież ucząca się, MBP w Malborku sukcesywnie wzbogaca księgozbiór o aktualną literaturę naukową i popularnonaukową . Zakupujemy najnowsze informatory, podręczniki akademickie, skrypty, kompendia, repetytoria oraz szersze opracowania naukowe głównie z dziedzin tak dynamicznych jak: ekonomia, organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, administracja, opieka społeczna, pedagogika, komunikacja społeczna, prawo, polityka.
Miłośnicy literatury pięknej oprócz popularnych „lekkich” powieści obyczajowych i sensacyjnych znajdą w naszych zbiorach również najnowsze publikacje wyróżnione prestiżowymi nagrodami literackimi m.in. Nobla, Nike, Paszportem Polityki.
Zakupujemy także popularne wśród czytelników biografie współczesnych pisarzy, aktorów, dziennikarzy, polityków itp.
Dzieciom i młodzieży, oprócz pełnego wyboru lektur, publikacji dydaktycznych, poszerzających wiedzę zdobywaną w szkole, proponujemy najnowsze tytuły z literatury pięknej napisanej z myślą o młodym czytelniku.
W księgozbiorze Czytelni Popularnonaukowej znajdują się cenne i przez to często niedostępne dla indywidualnego odbiorcy publikacje naukowe. Ponadto Czytelnia gromadzi wszelkie wydawnictwa dotyczące regionu i prasę lokalną.
Od 2006 r. głównie z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących strukturę zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku poszerzono o „książkę mówioną” wydawaną na nośnikach elektronicznych.

<<< poprzednia strona


    

 
 

Serwis Internetowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku - 2007